"Blog" kategória bejegyzések:
LED világítástechnikai szakmai blog. Telepítési, használati útmutatók, termék összehasonlítások, gyakorlati kérdések, válaszok.
Modern hálószoba harmónia: Ahol a skandináv elegancia találkozik a high-tech smart világítással
Van valami különlegesen megnyugtató abban, amikor belépünk egy olyan térbe, ami egyszerre ölel át a természetes anyagok melegségével és a modern technológia kifinomultságával. Ez a hálószoba tökéletesen példázza ezt a harmonikus találkozást.

A skandináv minimalista stílus alapját a világos tónusú fa bútorok adják, amelyek lágy, természetes jelenlétükkel definiálják a teret. A beépített szekrények és az éjjeliszekrények vonalvezetése letisztult, kialakításuk pedig tökéletesen illeszkedik a minimalista koncepcióba. A fa meleg tónusa kellemes kontrasztot alkot a falak világosszürke árnyalatával.
Dinamikus RGB LED hangulatvilágítással feldobott diszkrét nyers fa bútorozású skandináv hálószoba
Csendes harmónia vagy színes álmodozás? Egy modern skandináv hálószoba varázsa digitális RGB LED hangulatvilágítással.

Vannak pillanatok, amikor a hálószoba nem csupán a pihenés színtere, hanem egy bensőséges menedék, ahol lelkünk megnyugvásra lel. De mi történik, ha ezt a nyugalmat egy csipetnyi játékosság és színvilág pezsdíti fel?
Ez a skandináv stílusú hálószoba pontosan ezt az egyensúlyt teremti meg: a nyers fa bútorok meleg textúrája és a szürke-fehér textíliák lágy harmóniája mellett az RGB LED szalag színes fényjátéka dinamikus energiát hoz a térbe.
Feszültségesés a LED szalag gerincvezetékén
Példa:
Ha van egy DC 12 Voltos stabilizált kimenetet biztosító tápegységünk, legyen 500 Wattos – és kialakítok egy 1,5mm2 keresztmetszetű gerincvezetéket és mérem a gerincvezeték túlsó végén a feszültséget. Akkor azt tapasztalom, hogy minél több fogyasztót kötök rá először 50 Wattot, majd 100, 150, 200 Wattosat, akkor a mért feszültség egyre csökken 12 Voltról 11, majd 10 Voltra.

A kép csak egy recraft fantázia, hogy jobb kedvre derítsen mielőtt belevágsz ennek a posztnak az olvasásába. 😀
Ismerjük meg, hogy milyen hatással van a fogyasztók növelése a gerincvezetékre?
Mit jelent a tápegységek „100% full load burn-in test” megnevezése?
Szó szerint kissé furcsa: „100%-os teljes terhelési égetési teszt” lenne, de szebben hangzik úgy, hogy „100%-os kiterheléses tesztelés”* – ez egy minőségbiztosítási eljárás, amely során a tápegységet meghatározott ideig a névleges maximális terhelésén működtetik. A cél az, hogy szimulálják az intenzív használati körülményeket, és ellenőrizzék, hogy a tápegység megbízhatóan működik-e ilyen terhelés mellett is.

Mit jelent pontosan?
Mit jelent a tápegységek „100% full load burn-in test” megnevezése? bővebben…
Mit jelenthet az IP67-es vagy IP68-as tápegységek esetében a „potting process”?
Az IP68-as tápegységek esetében a „potting process” egy gyártási eljárást jelent, amely során a tápegység elektronikus alkatrészeit egy speciális anyaggal (általában műgyantával, szilikonnal vagy epoxival) teljesen beöntik vagy bevonják. Ennek célja, hogy növelje a tápegység ellenálló képességét a külső környezeti hatásokkal szemben.

A cikk végén olvasd el, hogy konkrétan mit ígér a Hyrite potting process eljárása!
Mit jelenthet az IP67-es vagy IP68-as tápegységek esetében a „potting process”? bővebben…
Mit jelenthet a tápegységek esetében a „Star-Link” rugalmasság?
Röviden: a „Star-Link” rugalmasság alatt azt értik a tápegységeknél, hogy párhuzamosan több táp is beköthető egy rendszerbe, így ezekkel nagyobb rendszerek esetén szórtan jobban tudjuk biztosítani az egyenletes törpefeszültségű tápellátást.

Néz meg a cikk végén, hogy amit ígér a Hyrite tápegységek esetében Star-link rugalmasság
Mit jelenthet a tápegységek esetében a „Star-Link” rugalmasság? bővebben…
A tápegységek túláramvédelmi módozatai LED szalagokhoz
A LED szalagok biztonságos és megbízható működtetéséhez elengedhetetlen a megfelelő tápegység kiválasztása, különös tekintettel a túláramvédelemre. A helytelen védelem nemcsak a tápegység élettartamát csökkentheti, hanem a LED szalagok meghibásodásához is vezethet. Ebben a posztban bemutatjuk a legfontosabb túláramvédelmi technológiákat, külön figyelmet fordítva a LED szalagok szempontjából releváns megoldásokra.

A tápegységek túláramvédelmi módozatai: a konstans áramkorlátozás és a visszahajló áramkorlátozás jelleggörbéi
A tápegységek túláramvédelmi módozatai LED szalagokhoz bővebben…
DMX512 lakásvilágítás: Valódi előny vagy felesleges bonyodalom?
Kell-e otthonra egy DMX512 rendszerű RGBW lakásvilágítást telepíteni, szemben egy szokványos 2.4G rendszerűvel? Amikor otthoni világításvezérlésről beszélünk, rengeteg technológiai megoldás közül választhatunk.
Kiragadott példaként egy fali 4-zónás RGBW DMX-masterrel működtessünk 4 db DMX512-es (slave) RGBW vezérlőt, amit vezetékesen fel is kell fűzni. Ezzel szemben egy fali 4-zónás RGBW RF 2.4GHz rendszerű fali távirányító ugyanúgy tudja kezelni a saját 4 db RGBW vezérlőjét, mindezt rádiófrekvenciás kapcsolattal, azaz kevesebb vezetékezéssel. Akkor miért is?

Elvi rajz: a Skydance 4 darab RGBW LED szalag vezérlős világításának összehasonlítása DMX512 és 2,4G RF rendszerek esetén – a részletekért görgess a cikk aljára.
Ez csak egy kiragadott példa – a DMX és az RF rendszerek egyaránt elérhetőek más formában is, például AC Triac dimmeléshez, lámpákba integrált vezérlőkkel, vagy akár Wifi-képes megoldásokkal. Ennek ellenére egy ilyen 4-zónás RGBW rendszer jól értelmezhető összehasonlítási alapként, amely segít megérteni a két technológia közötti lényegi különbségeket és előnyöket – lakásméretben szemlélve a rendszereket.
DMX512 lakásvilágítás: Valódi előny vagy felesleges bonyodalom? bővebben…