Melyiket válasszam? – Hogy kell csinálni? – ajánlások, megoldások
Mások által kért tanácsok és ajánlatok, melyek számodra is hasznos információként szolgálhatnak.
GoSmart IP-500 GUARD monitoros, wifis forgó bébiőr – telepítési, használati utasítása
GoSmart videotelefon 7″-os szett IP-750A / 750B (H4020 | H4021) telepítési, használati utasítása
25 éves dimmer + toroid trafó + halogén rendszer LED-re cserélése
A segítségeteket szeretném kérni a következő kérdésben:
- 25 éve működik az étkezőasztal fölé szerelt 6 halogén lámpa (6x50W/12VAC), amelyhez a 12 Voltot egy 500 Wattos toroid trafó adja. A csavart az jelenti, hogy a fényerőszabályozást úgy oldottam meg anno, hogy a trafót egy fali „tekerős” kapcsolóval szabályozom. Most a LED világ elérkezésével lecserélném a 300 wattnyi halogén izzólámpát LED-ekre (a korábbihoz hasonlóan GU 5.3-as tűlábasra), de csak 6×6,8 Wattnyi LED-re (OSRAM CRI 90 GU5.3). Amikor kicseréltem az izzókat LED-re, a fali tekerős szabályzó belső biztosítéka kiégett, és ezt többször reprodukálva megcsinálta.
- Visszacserélve az izzólámpákat, szépen világítanak újra.
- Mit csinálok rosszul?

25 éves dimmer + toroid trafó + halogén rendszer LED-re cserélése bővebben…
Skydance S1-B AC Triac RF+Push dimmer vezetékezési kérdés
Érdeklődni szeretnék:
Az alábbi videóban látható dimmer működik-e akkor is, ha a dimmerről csak a fázist kapja a kapcsolt lámpa a nullát pedig direktben az izzó kapja meg a mennyezeten anélkül, hogy az áthaladna a dimmeren. (Természetesen a dimmer a bemenetére kapna fázist és nullát egyaránt, de a lámpa felé már csak egy kapcsolt fázisom megy el.)
A gyártói bekötési rajz:

A videó:
Skydance S1-B AC Triac RF+Push dimmer vezetékezési kérdés bővebben…
QLT RGBox35 TRIOC RGB spot rendszer használata Miboxer RGB 2.4G RF vezérlővel és a FUT088 RGB/RGBW/RGBCCT távirányítóval
Kérdés:
Érdeklődni szeretnék, hogy van e valamilyen RGB távirányító/vezérlő egység QLT RGBox 35 – áramgenerátoros RGB LED vezérlőhöz? Amivel a színeket tudjuk állítani.

Alternatív kapcsoló pároshoz kellene még egy kapcsoló, de vezeték nélkül
Kérés:
Segítségüket szeretném kérni a jelenlegi problémámmal kapcsolatban. Jelenleg a nappalinkban 2 db alternatív fali kapcsoló van, viszont szükségünk lenne még egy kapcsolóra. Az önök honlapján láttam egy terméket ( vt-5130 relé ). Ezzel és egy hozzá tartozó kapcsolóval működne a 3 kapcsoló ( 2 fali + 1 vezeték nélküli) alternatív üzemmódban?

Alternatív kapcsoló pároshoz kellene még egy kapcsoló, de vezeték nélkül bővebben…
Miért zúg a tápegységem – adapterem?
Van egy 12 Voltos LED szalag vezérlőm, amivel a LED szalagomat fényerőszabályozni tudom. Teljes fényerőnél nem zúg, és ahogy veszem lejjebb a fényerőt egyre hangosabb, és kb. mikor közepes fényerővel világítok – akkor a leghangosabb. Mi a baj? Miért zúg?
Válasz röviden:
Valószínűsíthetően ez a LED szalag vezérlő vagy dimmer egyszerűbb termék, és pl. 250Hz-es PWM jellel szabályozza a fényáramot. Azaz a 250Hz-cel megszaggatott LED szalag tápellátás, valójában másodpercenkénti 250-szeres kikapcsolás és maximális teljesítmény ugrálást jelent. A fényerő attól függ, hogy a kikapcsolás és a bekapcsolás időtartama hogyan viszonyul egymáshoz. Ebben – mint működési elvben – nincs semmi különlegesség a minden egyenáramú LED-es fényerőszabályzás így működik. A tápegység ezt a gyors teljesítményugrálást rosszul viseli, azaz a tápegység terheltségének az ilyen gyors és szélsőséges ugrálása a tápegység zúgását okozza. Egy minőségi tápegység esetén nincs ilyen zúgás, mert minőségibb a tervezés, az alkatrészek és tartalmaz megfelelő szűrőket is. Ez a zúgást okozó hatás előre vetíti azt, hogy a tápegység rosszul viseli ezt a terhelési módot és idővel gyorsabb meghibásodásra számíthatunk ha PWM jeles fogyasztást kötünk rá.

A kép magyarázata a cikk végén található.
Aki rögtön a megoldásra kíváncsi az ugorjon a lap aljára!
A legtöbb gyártó azt mondja, hogy a tápegységet tartósan csak a névleges teljesítmény 80%-án használjuk
Kérdés:
A villanyszerelők azt mondják, hogy a tápegységet csak a megadott teljesítmény maximum 80%-án használjuk. Ezzel szemben olvasok a webáruházukban olyan tápegységről is amelyikről azt írják, hogy 100%-os tartós terhelés mellett is használható. Hogy van ez?

A Scharfer tápegységek azok, amelyek tartósan akár 100%-ban is terhelhetőek!