-ehhez RGB LED-sort gondoltunk használni (szilikonozott, víz-, nap-, időjárás-álló), kb 2x 1m hosszan
Sajnos eddigi tapasztalataim alapján, még a legmasszívabb IP68-as víz alá helyezhetőt is egy nyár alatt tönkre teszi a nap. Azaz szilikon tömlőbe húzott LED szalag volt, és a tömlőn belül a szalag még ki is volt töltve szilikonnal.
-kellene ehhez egy olyan vezérlő, ami víz, UV, időjárás- és időtálló
A vezérlőnek nem kell időjárás állónak lenni, nincs is olyan elég ha egy biztonságos zárt helyen van (vízálló dobozban, nem tűző napon). És innen kell a 4 eres vezetéket A LED szalaghoz vezetni.
-a zene pl. egy okostelefonról menne
Igen wifi konverteren keresztül megy okos telefonról a zenére villogás
-ami bluetooth-on keresztül hangosítja ki a zenét a hajó hangrendszerére (autórádió)
-valahogy (wifin? bluetooth-on? lehet egyszerre két aktiv bluetooth kapcsolat?) kapcsolódik a LED vezérlőhöz, hogy a zene/zenére vezérlő jelet oda is átvigye?
Annyit tudok csak hogy a saját RGB vezérlőjén a zenelejátszást bekapcsolva villódzik a LED szalag, azt, hogy közben bluotooth-on keresztül külső hangszóróra menne a zene ki, nem próbáltam, mivel nem volt még szükségünk bluotooth-on keresztüli zenehallgatásra – sajnos, de véleményem szerint lehetséges.
-a zene érzékenység működjön a telefonról mindenféle zeneforrás esetén (telefonon lévő zene, spotify, youtube, fm rádio app, stb)
Szerintem csak a mobilon lévő zenefájlok lejátszása lehetséges, a zenére villogáshoz.
-emellett legyen a vezérlőnek sima (lehetőleg rádiós, nem infrás) távirányítója is, okostelefon nélküli üzemre (pl amikor csak simán az autórádió szól)
Igen lehet hozzá akárhány rádiófrekvenciás távirányítót vásárolni.
-a vezérlőhöz a hangjelet nem tudjuk kábelen elvinni, csak tápellátást tudunk kábelezni
Van olyan vezérlő ami vezetéken kapja a zenét, de annak csak infrás a távirányítója, ugyanakkor ez esetben mindegy neki, hogy youtuberól, vagy honnan szól a zene.
Összefoglalva, a LED szalag UV és hőállósága – nulla – közeli, így semmilyen reális élettartamot nem várhatunk el tőle. Zenére villogás mobilról indított zenei fájlok lejátszásával működik. Youtube, FM rádió – kérdéses – nem valószínű. Külső távirányító lehetséges.
Az a baj még a szilikonba húzott vízálló LED szalagokkal, hogy a szilikon hőszigeteli is a LED-et, így a hőleadást gátolja. A LED-ek pedig nem viselik el a szobahőmérsékletnél magasabb környezeti hőmérsékletet és a sugárzó hőt. Naptól árnyékolt nem forrósodó felület jöhet csak szóba, vagy ilyen esetben arra kellene berendezkedni, hogy szükség esetén bármikor cserélhető legyen a LED szalag. Mondjuk egy egyméretes alumínium profilba beragasztott szalag, ami, ha tönkre megy, akkor kitépni, és beragasztani újat.
Persze ennek tudatában, akár a nem vízálló is megteszi. – nem tudom. Alapvetően lakásvilágítási LED termékekkel foglalkozom, és lakásban nem igazán fordulnak elő extrém esetek.
Esetleg célszerű lehet megkeresni olyan céget aki LED-es színpadtechnikával foglalkozik. Nekik vannak extrém körülményekre tervezett termékeik. Bár az más árfekvés – gondolom – nem vagyok képben.
A rádiófrekvenciás vezérlés, + mobilos vezérlés és zenére villogtatás :
Ezen felül a wifi konverternek egy 5 Voltos USB tápellátás kell. A vezérlőnek pedig attól függően, ha 12 Voltos a szalag akkor 12, ha 24 Voltos akkor 24 Voltos tápellátás. Akkumulátoros működtetésnél ügyelni kell a feszültségszabályozásra, mert a LED nem tolerálja a túlfeszültséget, vagy csak max. 12 Volt, vagy csak max. 24 Volt lehet.