VÁLASZ:
Megnéztem a videót. Végül is nem láttam futni a fényt, úgy hogy lehetséges, hogy csak analóg LED szalag darabok, amit egy PLC-s kapcsolóprogram váltogat – úgy ahogy leprogramozták, de minden esetre igen kreatív.
Elvileg ugyanez digitális LED szalaggal is leprogramozható, de ha így történt volna – akkor biztos, hogy a programozó nem bírta volna kihagyni belőle a fény futtatást. Én úgy gondolom a videóban szereplő látvány, az a kapcsolgatássorozat PLC-vel egyszerűbben megvalósítható. Talán 10 darab relét kapcsolgat? Bár tény, hogy sem PLC-t sem digitális szalagot nem tudok programozni, csak szerintem egyszerűbb 10-relé időzítését programozni, mint esetleg 100-200 pixelt amelyek különböző hosszúságú csoportokban vannak. Ugyan akkor az is érdekes, hogy zenei ütemre vált, tehát valamilyen hangérzékelésre lépteti tovább a világítási módot.
Tehát szerintem az Ön által linkelt videó az PLC-s analóg LED szalag kapcsolgatás.
A digitális futófény LED szalagos, pl. ez:
… ennek a videónak az eleje, és utána jön amit Ön is küldött.
De ez részletkérdés – nem szándékoztam kötözködni.
A lényeg, igen a linkelt szalaggal tud hasonlót csinálni. Ez egy erős fényű szalag, (van melegfehér változata is,) igaz hivatalosan nem közöltek adatot a fényáramra, de mivel méterenként 10 Wattos, az véleményem szerint minimum 800 lumen méterenként, de könnyen van 1000 lumen is, ami 60-80Wattos hagyományos villanykörtét jelent méterenként. És ugye 10 méter egy tekercs, ami egy kreatívabb munka esetén még rövid is lehet.
Ehhez kell egy fali https://ledrex.hu/prod/lm-ycj-cllsc03a/ , vagy kézi távirányítós vezérlő. https://ledrex.hu/prod/lm-ycj-cllsc03/
Szerintem a kézi távirányító jobb megoldás és jobb a falon egy fizikai kapcsolót meghagyni, hogy ott is le lehessen kapcsolni, mert amikor nem világít a rendszer – akkor is áram alatt van, és elég sok a fogyasztása. A fizikai kapcsolóval mikor felkapcsolunk, akkor lefut ugyanúgy a fényeffekt, mintha távirányítóval kapcsolnánk fel (amilyen módra korábban beállítottuk a vezérlőt a távirányítóval – nem felejti el), de lekapcsolásnál értelemszerűen csak elalszik és nincs effekt. Tehát aki lekapcsoláskor is szeretne romantikázni, az kapcsolja le a távirányítóval és majd utána ráér a fizikai kapcsolóval lekapcsolni, ha spórolni akar az árammal.
Sajnos ezek a videók csak a dizájnt mutatják, arról nem szólnak, hogy nem világító, de áram alatt lévő állapotban milyen jelentős a fogyasztás. Ez az a tipikusan energiapazarló LED.
Ezzel szemben egy PLC-s analóg szalag nem fogyaszt lekapcsolva.
Az egy darab vezérlő mellett, ha azt akarja, hogy ne csak egy szálon induljon meg a fény, hanem több szálon egyszerre, akkor jelosztóra is szüksége van, van 4-es jelosztó https://ledrex.hu/prod/lm-ycj-cllsc02b/ és újra kapható a 8-as jelosztó is. https://ledrex.hu/prod/lm-ycj-cllsc02/.
Illetve kell majd egy 24 Voltos tápegység is: https://ledrex.hu/dc-24volt-led-meghajtok-led-tapegysegek/
Azt, hogy a vezérlők 20 ill. 28-féle futófény effektet tudnak, ez nem változtatható, tehát különleges igényekre nem programozható át.
Ha programozni szeretne, akkor javaslom ezt: https://ledrex.hu/prod/op-ac6331/ de ehhez se távirányító, se semmi, nyilván itt arról van szó, hogy amikor áram alá kerül, akkor fut az SD kártyára megírt program és kész. Ezzel még sosem kísérleteztem.