Ajánlatunk
A webáruház legújabb termékei —>>>
Kedvező árú termékajánlataink:
… de ha az alábbiaknál is kedvezőbbre vagy kíváncsi, kattints a OUTLET – a nagyon alacsony áras kifutó termékek listája —>>>
közel 200-féle termék, LED, lámpatest, kapcsoló, lakástextil, stb.
RGB LED szalagok és digitális RGB, azaz DRGB LED szalagok közötti különbségek
Mind kettő LED szalag típus a 3 alapszínből bármilyen színárnyalat kikeverésére alkalmas. Nyilván a hozzá vásárolt vezérlő képességeitől függ, de ettől eltekintve a szalag képes rá. Csak amit sokan nem vesznek figyelembe, hogy egy RGB LED szalag egy pillanatban csak egy adott színnel világít, addig egy digitális RGB LED szalag, mivel LED-enként, vagy LED csoportonként a szalagon külön vezérlő chipekkel rendelkezik, így képes arra, hogy egy pillanatban a szalag teljes hosszát nézve többféle színnel világítson. Az, hogy ez a többféle szín mit is jelent, ez már kizárólag a DRGB LED szalagot működtető vezérlő képességeitől függ. Azaz attól, hogy a vezérlőt tervező fantáziája milyen variációkat álmodott (programozott) belé.
A köznyelv DRGB LED szalagot futófény LED szalagnak is nevezi, hiszen vannak olyan fényváltási programok, amelyek játéka olyan, hogy a szalagon a fény, vagy a szín árnyalat végigfut. Erre a hagyományos, azaz az analóg RGB LED szalag nem képes.
Akár RGB akár DRGB LED szalag rendszer mellett döntesz. Mind a kettőhöz kapható olyan vezérlő, ami zene, avagy hang érzékelésre tud különbözőképpen villogni. De ne felejsd el az analóg RGB hiába villog a zenére, hiába váltakoznak a színek folyamatosan, egy időpillanatban továbbra is csak mindig egy színnel fog világítani. Míg a DRGB zenére villogá során egy pillanatban is teljes színkavalkádra képes.
Egyszínű fehér digitális LED szalag – futófény LED szalag
Ha már futófény LED szalagnak nevezzük, ne felejtkezzünk el, hogy egyszínű LED-del szerelt digitális LED szalagok is léteznek. Itt is érvényes az, hogy egy analóg fehér fényű LED szalag soha nem fog futni, csak egy fehér digitális LED szalag képes a fény futtatására. Ugyanúgy lehet fényerőszabályozni, mint egy analóg LED szalagot, de e mellett különféle egyszínű futófény játékokra is képes, pontosan olyanra amilyenekre a vezérlő típusa lehetőséget biztosít. Fontos, hogy egy Digitális LED szalag vezérlő, csak digitális LED szalaggal képes együttműködni egy (analóg) LED szalag pedig, csakis analóg vezérlővel (avagy dimmerrel) bírható működésre. Felcserélt helyzetben nincsenek is meg hozzá a bekötési lehetőségek.
A digitális szalagok iránt érdelkődők számára az alábbi linkek mögötti tartalmakat ajánljuk:
Termékkínálat:
- DRGB LED szalag és hozzátartózó vezérlőik választéka, sőt összeállított szetteket is kínálunk, akár 2x10métereset is: https://ledrex.hu/drgb-led-szalag/
- Futófény LED szalag kategóriában már az egyszínű digitális LED szalagokat és azok vezérlőit is megtalálod: https://ledrex.hu/futofeny-led-szalag/
Futófény témájú cikkek:
- Amikor a futófény RGB LED szalag tűnik gyengének, holott csak a digitális vezérlőt programozták trükkösre
- Megtévesztő RGB LED szalag fényképek hatására jön a csalódás
- Digitális (futófény) RGB LED szalag kérdései – RGB színkiosztás megváltoztatása
- Melyik az a LED szalag vezérlő, amelyik futófényt tud csinálni az egyszínű LED szalagomból?
Futófény témájú videók:
- LED2017 futófény DRGB LED szalag vezérlő RF 21 gombos távirányítóval – RGB színkiosztás beállítása
- LEDmaster Dream RF távirányítós Bluetooth-os zeneérzékelős DRGB LED szalag vezérlő + HappyLighting
- Dream digitális futófény RGB LED szalag vezérlő – színkiosztás változtatása HappyLighting app.-ban
- Futófény digitális fehér fényű LED szalag bemutatása és működtetése – digital running white LED stip
- TV hátuljára ragasztható 3-féle RGB LED világítás és egy DRGB zeneérzékelős LED szalag világítás
Analóg RGB témájú cikkek:
Egyszerű telepítésű LED szalag szetteket állítottunk össze …
… hogy ne kelljen azzal foglalkozni, milyen fogyasztású és milyen hosszú LED szalaghoz mekkora teljesítményű adaptert válasszon.
Ráadásul vagy 10 féle kapcsolós, dimmeres, infravörös, vagy rádiófrekvenciás távirányítós vezélővel kombinált szettet is választhat. A konkrét LED szalag szett választékok elérhetőek itt:
RGBW világítások
RGBW világítás alatt azt értjük, hogy az adott LED fényforrás a piros, zöld és kék chipek mellett valamilyen fehér (hideg, közép, meleg) chipet is tartalmaz. Ezáltal egyetlen fényforrásunk egyszerre biztosíthat színes hangulatvilágítást és teljes értékű fehér fényű világítást.
Vannak foglalatos termékek, jelen esetben E27 foglalatúak amelyek erre képesek – ezek ITT találhatóak.
És léteznek LED szalagok. Tehát egy LED szalagon belül, a három alapszín mellett, valamilyen színhőmérsékletű fehér fényű chip is található. Az RGBWW, amikor egy melegfehér dióda egybe van tokozva a 3 alapszínnel, RGB-WW amikor a melegfehér dióda önálló tokozású LED és az RGB LED-del felváltva külön-külön van a szalagra forrasztva. Az RGB-CW, ugyanaz a megoldás mint az előbbi, csak nem melegfehér, hanem hidegfehér LED-del. Ezek pedig ITT találhatóak.
Borostyán sárga, szénszálas Edison izzókat utánzó LED fényforrások.
A borostyán sárga fényű, (sokszor sárgított búrás,) a szénszálas Edison izzókat utánzó 2200 Kelvin színhőmérsékletű LED fényforrások nem is retró, hanem inkább az antik és mediterrán stílusokhoz illeszkedik kiválóan. Ez a színárnyalat tökéletesen illik olyan enteriőrökbe, ahol régi kristálycsillár, régies réz, vagy porcelán, vagy a mediterrán stílushoz illő fekete kovácsolt vas lámpatestek találhatóak.
Keresse a melegfehér E27-es és E14-es termékek között!
Négyféle színhőmérséklet szemléltetése egy képen.
2200Kelvin – borostyán, 2700Kelvin – melegfehér, 4500Kelvin – középfehér, 6000Kelvin – hidegfehér.
Világítási szög különbségek LED és LED között
A különböző konstrukciójú LED fényforrásoknak más a fényterítése. Valójában ez nem csak a LED-ekre igaz. Az alábbi kép bal oldali első LED egyértelműen a jól ismert kompakt fénycsövek formavilágát követi, tehát valójában az ilyen alakú kompakt fénycsöveknek is hasonló a fényterítése, azaz körkörösen erős, a csúcs pontba gyenge. A második LED, a hagyományos wolfram izzószálat utánozza, bár abban inkább vízszintesen félkörívben van az izzószál. A hagyományos izzóknak sem egyenletes a fényterítése. Sőt ott még nem is csak az oldalra és a csúcsra jutó megvilágítás tér el, hanem még az oldalirányon belül is attól függ hogy a hajlított volfrámszál hegye vagy oldala felől nézzük. A képen szereplő százalékok magyarázata a kép alatt olvasható.
Ha luxmérővel megmérjük a csúcsponti és az oldalirányú megvilágítást és az erősebb értéket 100%-nak vesszük, akkor látható, hogy a Kompakt fénycsövet utánzó LED a csúcsa irányába mindössze 35%-os megvilágítást eredményez az oldalirányú 100%-os értékhez képest. Ez például ideális olyan helyekre ahol csak körkörös megvilágításra van szükség. Pl.: egy kerti kandeláber esetében amikor a foglalat a bura aljában van és a LED a foglalatával lefelé helyezkedik el, tökéletes választás, hiszen felesleges az eget megvilágítani. A mellette lévő COG LED – avagy LED szál – a csúcs irányában csak 60%-os megvilágítást eredményez, az oldalirányú 100%-os megvilágítással szemben. Ebből sok kisebb fajta, sőt gyertya, gyertyaláng, csavart gyertyaláng alakú is kapható. Ezek rendkívül jól mutatnak klasszikus csillárokban. Hiszen azokban is a fényforrások a foglalatukkal lefelé helyezkednek el. Ha olyan LED-eket tennénk bele, mint a jobb szélső, akkor nem körkörös lenne a megvilágításunk, hanem csak a plafon úszna fényárban. Igaz, egy fehér plafonról mindenképpen verődik vissza fény, így a padló szintre is eljutna, csak veszteséggel. A két jobb oldali opálos termék között is látható a különbség. Amíg a 3. termék egyenletesebben teríti a fényt, addig a 4. – a jobb szélső – egyértelműen olyan fügesztékbe való, ahol a foglalat lóg, tehát a LED foglalattal felfelé helyezkedik el, így a legtöbb fény a tartózkodási hely – a padló, vagy asztal – felé terül legnagyobb mértékben.
Fokozatmentesen dimmelhető és 3 fokozatban fényerőszabályozható LED fényforrások.
A legtöbb LED fényforrás egyáltalán nem fényerőszabályozható. Amennyiben egy 230Voltos termék igen, akkor annak dobozára, avagy fényforrásra rá van írva, hogy dimmable, azaz dimmelhető, fényerőszabályozható. A fényerőszabályzás csak olyan fali dimmerekkel lehetséges, amelyek az úgy nevezett fázishasítás elvén szabályoznak. Létezhetnek még olyan régi fényerőszabályzók amelyek feszültségcsökkentéssel szabályoznak, de ezekkel nem lehet a dimmelhető LED-ek fényerejét szabályozni.
Azt is fontos figyelembe venni, hogy amennyiben fényerőszabályozni akarunk, akkor valamely világmárka, pl: a Philips termékeit érdemes választani, mert azok 1-100% között fényerőszabályozhatóak. Kevésbé ismert márkák esetén előfordulhat, hogy minél több fényforrást akarunk szabályozni a tartomány annál kisebb lesz. Erről bővebben ITT olvashat.
A jól fényerőszabályozható LED fényforrások, drágábbak, mint ahogy az egyszerű kapcsolóknál is drágábbak a fali dimmerek. Ha valaki olcsóbb megoldást akar, és elfogadja, hogy nem tud finoman 1-100% között fényerőszabályozni, hanem megelégszik csak 3 fényerőfokozattal, annak jó választás az alábbi 3-fokozatú fényerőszabályzós LED valamelyike.
Bővebb információkat ITT olvashat. Jelenleg E27 foglalatú körték szerezhetőek be 2700Kelvines melegfehér, 4500Kelvines középfehér és 6000Kelvines hidegfehér változatban.
Ezen kívül léteznek még távirányítóval fényerőszabályozható 230 Voltos termékek, valamint a törpefeszültségű LED termékek, itt gondolva a LED szalagokra, más elven szabályozhatóak. Ezek külön témák.
Mit érdemes tudni ha LED szalag világítás akarok?
A tudnivalók linkjei összeszedve:
- Milyen keresztmetszetű vezetéket használjunk RGB LED szalag világítás kialakításához?
- RGB LED szalag szettekkel kapcsolatos gyakori kérdések
- Egyszínű LED szalag szettekkel kapcsolatos gyakori kérdések
- Egyszerű telepítésű LED szalag szetteket állítottunk össze
- RGB LED szalag vezérlési lehetőségek
- Érintőpaneles LED fényerőszabályzó fali kapcsolók
- LED szalaghoz LED profilt, de milyet?
- Amit a LED szalagok bekötéséről tudni kell
- Mi kell egy LED szalag működtetéséhez
- Hogyan válasszak trafót a LED szalaghoz?
- Adapter vagy LED meghajtó?
- RGB LED szalag – színszabályozós LED világítás