A középfehér LED szalag 3500 és 4900 Kelvin közötti színhőmérséklet tartományt jelöl. Középfehér LED szalag szetteket ITT talál.
A gyártók általában a 4500 Kelvines színhőmérsékleti értéket adják meg. Ezt azt jelenti, hogy a hidegfehér és a melegfehér árnyalatok között helyezkedik el. Emiatt a webáruházban középfehér néven szerepel. Sok helyen természetes fehérnek (natural white) nevezik – jól hangzó az elnevezés, de mitől természetes? Van ahol pedig semleges fehérnek (neutral white) is nevezik – ami már korrekt jelző.
- A beltéri LED szalagok, amelyek nem rendelkeznek szilikon kaucsuk burkolattal. Ebben az esetben az áramköri szalag a ráforrasztott alkatrészekkel szabadon van. Beltérre nem látszódó helyeken célszerű használni.
- A kültéri LED szalag elnevezéssel illetett termékek általában IP64, IP65, IP66, IP67, IP68 védelemmel rendelkeznek. (Az IP számok értelmezését ITT találja.)
- A leggyengébb védelem, amikor az áramköri szalag alkatrészes oldala átlátszó szilikonkaucsukkal ki van öntve. Így egyrészt szebb megjelenést biztosít, tehát beltérben látszódó helyeken is célszerűbb ezt a LED szalagot használni. De eredendően, ahogy a nevéből is ered kültéren használható. Kültéren de csak védett helyen, pl: eresz alatt csapó esőtől védett helyen. Tehát rövid idejű elázás ellen védelmet nyújt, de az áramköri szalag éle és hátoldala védtelen. Ha folyamatosan csapadéknak van kitéve akkor az élen, a réz áramköri szalag korróziója megkezdődik, és idővel az áramköri szalag és a szilikonkaucsuk burkolat közé behatolva elér a csapadék oda, ahol rövidzárlat is tud okozni. Ezt a gyártók előszeretettel IP65-tel jelölik, a webáruházban IP64-gyel szerepel.
- Ezt követi talán erősségben, amikor a LED szalag lapos szilikonkaucsuk tömlőbe van behúzva és a végeken szilikon kupakokkal zárva. Ezt áztató eső is érheti. Ezt a típust a gyártók IP65, IP66, IP67-tel is szokták jelölni, de a webáruházban IP65 jelölésű.
- Erősebb védelmet jelent, amikor az egész LED szalag körkörösen szilikon kaucsukba van kiöntve, ezt általában IP67-tel jelölik. Az IP67 jelölésű, ha a gyártó külön ráírja rövidebb időre, max. 30 percre, víz alá is kerülhet max. 1 méter mélységig.
- IP68 amikor a LED szalagot szilikon kaucsuk tömlőbe húzzák és még a tömlőt ki is Öntik szilikonnal. Ez utóbbi a legteljesebb védelem, a gyártó által megadott információk alapján, akár állandó telepítésre 1 méterre a víz alatt használható lehet.
A LED szalag által biztosított fényáram függ a chip típusától, gyártmányától, valamint az egységnyi hosszra jutó diódák darabszámától. Szintén ezektől a tényezőktől függ a méterenkénti fogyasztásuk is, ami meghatározza, hogy a működtetni kívánt LED szalag hosszhoz mekkora teljesítményű tápegységet ill. vezérlőt kell választanunk.
A LED szalagon kívül az adott körülményektől függően szüksége lehet még LED-meghajtóra, azaz egyenáramú tápegységre, szükséges lehet még kapcsoló, távirányító, vagy vezérlő használata, valamint szüksége lehet LED profilra, ami általában egy alumínium csatorna egy műanyag takaró elemmel. A LED profil amellett, hogy szép megjelenést biztosít a LED szalagnak, a hővezetése miatt elősegíti a LED szalag hőleadását, ami a várható élettartamot növeli, valamint mechanikai védelmet (akár lépésállóságot, vagy vízállóságot is) biztosít.