A vevő megtévesztése lehet rosszindulatú, de az is lehet, hogy nem szándékos. A probléma, hogy egy RGB LED szalag sokféle színben (elméletileg a szivárvány minden színével) képes világítani. A gyártók nehéz helyzetben vannak akkor, amikor egyetlen fényképpel kell bemutatni egy ilyen portéka képességét. Ennek érdekében a Photoshophoz folyamodnak, hogy próbálják érzékeltetni egy RGB LED szalag sokszínűségét és ezt a képet adja meg a forgalmazók felé, sőt legtöbbször a termék dobozán is ilyen szerepel. Photoshoppal ilyen képek keletkeznek:

A fenti képen gyönyörű LED szalag fényeket látunk, csak nem igazak, képmanipulációk termékei. Nem mintha nem lennének olyan LED szalagok amelyek képesek egyszerre minden színben pompázni – vannak, de nem ezek.
Ezek a photoshoppolt képek többnyire, de nem kizárólag az olcsóbb, de cserében jobbára a legmegbízhatatlanabb minőségű termékek esetében használatosak, amikor még az eladó sem tudja pontosan, hogy amit árul, azaz a termék mire is képes. Ez a poszt nem tér ki arra a problémára, hogy ezekben az esetekben nem csak nem tudja az RGB szett azt a világítást amit a képen mutatnak, de alulméretezett megolvadó vezérlőket, szétrobbanó tápegységeket, rosszul érintkező LED szalag forrasztásokat mutatnak be a vevők. Ez a poszt azonban, nem ezekről a problémákról szól, hanem a fényélmény becsapásról.
Mi ezekkel az RGB ábrázolásokkal a baj?
Megtévesztő RGB LED szalag fényképek hatására jön a csalódás bővebben…