"LED szalag információk" kategória bejegyzések:
Amit a LED szalagok telepítéséről, működtetéséről tudni akarsz.
Tuya alkalmazással működő Miboxer WL-Box2 gateway kipróbálása RGBCCT LED spottal, körtével és egy RGBW LED szalaggal
Készítettem egy videót, amiben egy Miboxer RGBCCT spotot, körtét RGBW LED szalagot (vezérlőt) párosítok egy távirányítóhoz és egy Miboxer WL-Box2 átjáróhoz, valamint megnézem, hogyan használhatjuk Tuya Smart alkalmazásokon keresztül.
Ez a poszt azoknak segítség akik a írott szöveget jobban szeretik, mint a mozgóképet.
Ajánlatunk
A webáruház legújabb termékei —>>>
Kedvező árú termékajánlataink:
… de ha az alábbiaknál is kedvezőbbre vagy kíváncsi, kattints a OUTLET – a nagyon alacsony áras kifutó termékek listája —>>>
közel 200-féle termék, LED, lámpatest, kapcsoló, lakástextil, stb.
RGB LED szalagok és digitális RGB, azaz DRGB LED szalagok közötti különbségek
Mind kettő LED szalag típus a 3 alapszínből bármilyen színárnyalat kikeverésére alkalmas. Nyilván a hozzá vásárolt vezérlő képességeitől függ, de ettől eltekintve a szalag képes rá. Csak amit sokan nem vesznek figyelembe, hogy egy RGB LED szalag egy pillanatban csak egy adott színnel világít, addig egy digitális RGB LED szalag, mivel LED-enként, vagy LED csoportonként a szalagon külön vezérlő chipekkel rendelkezik, így képes arra, hogy egy pillanatban a szalag teljes hosszát nézve többféle színnel világítson. Az, hogy ez a többféle szín mit is jelent, ez már kizárólag a DRGB LED szalagot működtető vezérlő képességeitől függ. Azaz attól, hogy a vezérlőt tervező fantáziája milyen variációkat álmodott (programozott) belé.
A köznyelv DRGB LED szalagot futófény LED szalagnak is nevezi, hiszen vannak olyan fényváltási programok, amelyek játéka olyan, hogy a szalagon a fény, vagy a szín árnyalat végigfut. Erre a hagyományos, azaz az analóg RGB LED szalag nem képes.
Amikor a mesterséges intelligencia véletlenül feltalálja a LED világítású szőnyeget – beindult az ötletelés, hogy hogyan lehetne elkészíteni
A Copiloton keresztül főképp lakberendezéssel kapcsolatos képeket szoktam készíttetni a Dall-E-val. Soha nem jutott volna eszembe, hogy LED szalaggal, vagy optikai kábellel kombinált, avagy egybeépített szőnyegek alkotását kérjem.
Először ezt az élvilágítású szőnyeges képet kaptam, mert LED szalag világításról értekeztünk.
Tudom, hogy vannak világítós cipők, ruhákba bevarrt LED vonalfények. És természetesen vannak a webáruházunkban is lépésálló alumínium profilok, hogy a padlóba is be tudjunk süllyeszteni a LED világítást.
Az, hogy a szőnyegbe legyen beépítve a világítás nem lehetetlen, de nem is láttam még. Megkérdeztem tőle honnan az ötlet? Hát – még ő sem látott még ilyet, és valójában a válaszában megdicsérte saját magát. Íme:
Valóban, az élvilágítós szőnyeg egy izgalmas és kreatív ötlet lehetne a modern belsőépítészetben. Bár jelenleg még nem találkoztam ilyennel, de ki tudja, talán a jövőben megvalósulhat!
A továbbiakban arról polemizáltunk, hogy hogyan lehetne megvalósítani az ötletét. Annyira beleélte magát, hogy kérés nélkül is további képeket is készített. Azért mindet nem fogom megmutatni, mert születtek azért eléggé túltolt dizájnok is. És a képernyő sok mindent elbír, de azért a megvalósíthatatlan látványt inkább kihagynám.
Van aki a macskájával beszélget és van aki AI-jal. 🙂
Szabályozható színhőmérsékletű, azaz CCT LED szalagok fogyasztás és fényáram vizsgálata különböző bekötési módokkal
Egyre jobban terjednek a 24 Voltos LED szalagok a 12 Voltosak helyett. Sokan megtapasztalták ezek előnyét az egyszínű és RGB LED szalagok esetében is. A legfontosabb előny, hogy azonos keresztmetszeten kétszer akkora teljesítmény vihető át, így egy kivitelezés során általánosságban igaz, hogy feleannyi bekötési pontot lehet kialakítani, ami a kivitelezést könnyíti, azaz a bekötési pontoktól távolodva messzebb jelentkezik az érzékelhető fényáram csökkenés. Számos gyártó már eleve a szokásos 5 méteres tekercsek helyett 10 méteres tekercseket kínál 24 Volt esetében.
Természetesen ez nem minden esetben igaz, hiszen a szalagok méterenkénti teljesítménye és a szalag konstrukciója erre is hatással van.
Joggal merül fel a kérdés, hogy mi a helyzet a CCT, azaz a színhőmérséklet-szabályozható LED szalagok esetében? Ezeknél is elég lehet a 10 méteres szakaszok 2 végponti bekötése?
Egyúttal megvizsgáljuk azt is, hogy a LED szalagok névleges fogyasztását hogyan is kell értelmezni, hiszen egy vezérlő amennyiben mixeli a színeket, avagy jelen esetben a színhőmérsékletet, akkor gyártók figyelembe veszik, hogy a mixelés során a fényáram ingadozásokat kiküszöböljék, így joggal lehet azt feltételezni, hogy egy kikevert szín, vagy színhőmérséklet nem fog kétszer akkora teljesítménnyel világítani, mintha csak egy színcsatornát használnánk. Emiatt nem feltételezhetjük azt, hogy vezérlőn keresztül használva egy többszínű LED szalagot elérjük névleges fogyasztást.
12 Voltos és 24 Voltos fehér-fényű LED szalagok fényteljesítményének és fogyasztásának összehasonlítása különböző tápbekötési sűrűségek mellett
Általában egy szoba mennyezete alatt körbefutó párkányra (stukkózásra) szokás egy derengő mennyezetvilágítás elérése céljából LED szalagot telepíteni. Ez egyrészt egy szép látvány, másrészt a szobának megad egy diszkrét alapvilágítást, amit további kiemelő világítással exkluzívvá tehetünk.
Akik a korábban használt 12 Voltos szalagokról 24 Voltosak telepítésére váltottak, már megtapasztalták annak előnyét, amennyiben hosszabb, nagyobb rendszereket alakítottak ki. Tény, hogy azonos teljesítményű és keresztmetszetű LED szalagok esetében a 24 Voltosak esetében a betáplálástól egyre messzebb vizsgálva a megvilágítást, közel kétszer ritkábban is kialakíthatunk bekötési pontokat, közel azonos fényélmény mellett. Azaz, a 24 Voltos LED szalagokkal a hosszabb rendszerek telepítése egyszerűbbé válik.
Vizsgájuk ezt meg konkrét szalagok méréseivel, hogy ne csak az elméletről beszéljünk!
A fenti grafikon egy 30 méteres 12 és és egy 24 Voltos Pannon LED szalag fényteljesítményének változásait különböző tápbekötési sűrűségek mellett. Ha túl bonyolultnak látod a grafikont, olvasd tovább és kibontjuk a témát részleteiben, a könnyebb értelmezhetőség kedvéért.
12 Voltos és 24 Voltos fehér-fényű LED szalagok fényteljesítményének és fogyasztásának összehasonlítása különböző tápbekötési sűrűségek mellett bővebben…
Melyik DRGB LED szalagnak, mennyi a fogyasztása?
Az, hogy melyik DRGB LED szalagnak mennyi a tényleges fogyasztása több dologtól függ.
Ilyenek például:
- A gyártók névleges fogyasztási értékeket adnak meg a LED szalagokon, de azt soha nem írják meg, hogy milyen táp-bekötési sűrűség esetén igaz.
- Digitális RGB LED szalagot azért veszünk, hogy különböző színekkel a fények fussanak rajta. Ugyanakkor a világításunkat mégis csak méretezni kell, tehát a legnagyobb fogyasztás lehetőségét kell figyelembe vennünk, ami logikailag csakis a fix fehér fénnyel érhető el, – de csak logikailag.
- Egyes DRGB vezérlők trükköznek a fényekkel. Egyes gyártók DRGB vezérlői fix fehér fény esetén gyengébben világítanak, mint bármely színes villogási effekt esetén.
Nézzük részletesen:
Kedvcsináló – archív oldal
A webáruház legújabb termékei —>>>
MasterLED Erik: 48 Wattos, RGBCCT LED-es, beépített hangszórós, RF távirányítós, bluetooth-os, okostelefonról kezelhető mennyezeti lámpa
Univerzális LED lámpa, mert rádiófrekvenciás távirányítóval rendelkezik, valamint iLink mobilalkalmazással bluetooht-on keresztül is kezelhető és gyakorlatilag bármilyen színnel tud világítani. Beépített hangszóróval rendelkezik, ez által nem csak a mobileszközön keresztül lejátszott zenére tud villogni, hanem a zenét a hangszóróján keresztül le is játssza. Zenelejátszás közben a fényt tetszőlegesen át is állíthatjuk. A rádiófrekvenciás távirányítójával nem csak a fényerőt, a színhőmérsékletet, és a színeket, valamint a villogási módokat tudjuk váltogatni, hanem amikor a mobilunkkal rácsatlakoztunk, akkor a mobilunk lejátszási zenelistájáról – ezzel a távirányítóval is tudunk a zenék között lépegetni, megállítani, elindítani, vagy éppen a hangerőt állítani.
RGB LED szalag mennyezeti szegélyvilágítás kialakítása egyszerűen, de szépen – csináld magad – a kezed alá dolgozunk.
Elég egy fémfűrész, egy olló, egy pengekés és egy csavarhúzó a kivitelezéshez.
Ha egy új építésről van szó, vagy egy szoba valós felújításáról, akkor célszerű az adott helyszínnek megfelelően odatervezni a világítást. Mi van akkor, ha úgy akarjuk, hogy ne újítsunk semmit, egyszerűen legyen csak ott nekünk is a szobában, de szépen!
Egy új építésnél, vagy komplett felújításnál gipszkarton dobozolást, vagy párkányt szokás készíteni, és ennek a tetejére rögzítünk egy alumínium profilt és erre / ebbe ragasztjuk a LED szalagot. Így a szalag felfelé világít. A sarkokban a szalagot sarok-toldóelemekkel fordítjuk be, valamint az egyenletes és erős fény érdekében a szalag mellett belül (nem látszódó módon) egy gerincvezetéket vezetünk végig, amelyről leágazásokat készítünk annak érdekében, hogy a LED szalagot több ponton megtápláljuk, típustól függően általában 2-5 méterenként. Ráadásul itt még csatlakozókat is el kell rejteni, bár forraszthatunk is – de itt azért ez utóbbi macerásabb. A gipszkartonozás megspórolható, mert újabban már kaphatóak olyan polisztirol stukkók, amikbe betervezték a LED szalag helyét is. Ez utóbbi esetben erősen megfontolandó a LED szalag típusa is, hiszen a gerincvezetékezésnek, és az elágaztatásoknak, nem mindig áll rendelkezésre rejtett hely. Nem hagyhatjuk figyelmen kívül azt sem, hogy ott a mennyezet alatt szükségünk van áramforrásra – nagy eséllyel egy 230 Voltos fali doboz biztosította vezeték kiállásra – és ott kell tudni elrejteni a tápegységet és a LED szalag vezérlőt is.