2m hosszú 20 Wattos, 4 zónás FUT092 RF távirányítós, 24V adapteres RGB LED szalag (120db 5050 SMD LED) ***

LEDrex.hu webáruház < - https://ledrex.hu/prod/2-ad-3f92-v60rgb/

2m hosszú 20 Wattos, 4 zónás FUT092 RF távirányítós, 24V adapteres RGB LED szalag (120db 5050 SMD LED)

Műszaki adatok:

 

A szett tartalma:

Ez a LED szalag szett a webáruház kínálatából összeválogatott csomag, annak érdekében, ha valaki utólagosan akar egy RGB (azaz változtatható színű) LED szalag hangulatvilágítást kialakítani, akkor annak ne kelljen a kiegészítők után kutakodnia. Ez a szett válogatás olyan, hogy az alkatrészeket csak össze kell dugni, a LED szalagot fel kell ragasztani, a tápbekötés helyét rögzíteni, a tápegységet be kell dugni a konnektorba és máris kapcsolható, szabályozható a LED szalag.

 

2m hosszú 20 Wattos, 4 zónás FUT092 RF távirányítós, 24V adapteres RGB LED szalag (120db 5050 SMD LED)

 

Ez az RGB LED szalag a V-TAC méterenkénti 60 LED-es, de 24 Voltos terméke. 10mm széles egyrétegű, de vastagabb áramköri szalagra kerültek a LED-ek. Minden LED RGB, azaz mindegyik LED a szívárvány bármely színével képes világítani, illetve amilyen színre a vezérlő lehetőséget biztosít. Az egy végről történő betáplálás miatt a mérhető fogyasztás is elmarad a névleges értéktől. Ez a LED szalag falra, vagy bútorlapra ragasztva sem forrósodik túl, de minden LED szalagra igaz, hogy jó hővezető felületre, üvegre, fémre ragasztva, vagy alumínium LED profilba telepítve, a jobb hőleadása miatt hosszabb élettartamra számíthatunk.
Nem vízálló, beltéri típus, csak páramentes belső térben használható, szobahőmérsékletnél nem magasabb hőmérsékletű helyiségben, sugárzó hőnek nem kitett helyen.

Általános információ! Ez a szett egy utólagos és egyszerű kivitelezési megoldást biztosít. Minden LED szalagra jellemző, hogy típusonként ugyan eltérő mértékben, de a szalagokon feszültségesés történik. A 12 Voltos, vékonyabb, keskenyebb és egyrétegű szalagokon erősebb, a 24 Voltos, szélesebb, vastagabb, kétrétegű szalagokon mérsékeltebb. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a bekötési ponttól minél távolabb lévő LED a szalagon egyre gyengébben világít. Kisebb teljesítményű LED szalagok esetében kevésbé észrevehető, sőt azoknál többnyire 1-3 méter hosszúaknál inkább csak műszerrel mérhető ki, szabad szemmel nem látszik, míg egy 5-10 méteres esetében már feltűnhet. Ez utóbbi, gyakran csak akkor látható, ha egy hosszabb LED szalag esetében a szalag végét visszahajlítjuk az első LED-hez, akkor látjuk a különbséget. Egy egyenes vonal mentén felragasztott LED szalagnál ez a fényerő különbség általában nem feltűnő. Ugyanakkor, annak érdekében, hogy elérjük egy LED szalagnak az elméleti maximális fényerejét, azt több ponton megszakítva a szalag-szakaszok mindkét végéről betáplálást kell kialakítani. Ehhez egy igényes, meg tervezett kivitelezői munka szükséges. Ez a LED szalag szett nem ilyen! Ez a szett egy egyszerű egy végről történő betáplálást biztosít, mely természetesen tovább darabolható és több betáplálási pont alakítható ki, de ehhez további hozzáértés és plusz vezetékezés, erősebb tápegység és adott esetben forrasztás is szükséges. Az RGB LED-ek alkalmasak arra is, hogy fehér fénnyel világítsunk, azonban ez a fehér is csak egy dekorációs színnek tekinthető. Ne használja az RGB fehér fényét arra, hogy emellett dolgozzon, vagy olvasson! Mivel csak a 3 alapszínből áll, emiatt fárasztja a szemet és a legmesszebb áll a természetes fehér fénytől. Ha mindenképpen a színes LED szalaggal fehéren ís kíván rendszeresen világítani, akkor vegyen olyan LED szalag szettet, amiben fehér LED is van, azaz RGBW szalagot.

 

2m hosszú 20 Wattos, 4 zónás FUT092 RF távirányítós, 24V adapteres RGB LED szalag (120db 5050 SMD LED)

 

Miboxer FUT037S+ 2.4G rendszerű rádiófrekvenciás vezérlő FUT092 4 zónás távirányítóval

Színcsatornánként 6 Amperrel terhelhető, de összesen csak 12 Amperrel. Azaz 12 Voltos RGB LED szalagból így csak 144 Watt, míg 24 Voltos RGBW LED szalagból 288 Watt összes fogyasztást köthetünk rá erre az RGB vezérlőre. Ez a vezérlő 3 funkciós, azaz RGB, RGBW és RGBCCT LED szalagokkal is működtethető. A vezlrőn lévő nyomógombbal állítható az üzemmód, melye üzemmódot a rajta lévő indikátor LED színe igazol vissza. Ebben a szettben ez pirosat jelez, hiszen RGB üzemmódban használjuk. A távirányítóból 3 zóna szabadon marad.
Az ábrán láthatóak a távirányító képességei mivel ez távirányító ez egyszínű azaz a dimmer, a kétszínű, azaz a színhőmérséklet szabályzós, az RGB, az RGBW, és az RGBCCT típusú vezérlőket is tudja kezelni, így érhető, hogy a távirányító gombjaival elérhető funkciók közül, csak azok műkődnek, amelyre a hozzá párosított vezérlő lehetőséget biztosít. A FUT092 távirányító kezeléséről részletes információt itt (https://ledrex.hu/prod/mi-fut092/) olvashat. A FUT037S+ vezérlő részletes információi pedig itt (https://ledrex.hu/prod/mi-fut037s-plus) tekinthető meg, itt nézheti ki azt is, hogy a vezérlőhöz milyen további távirányító típusok vásárolhatóak meg külön.
A 4 zónás távirányító lényege, hogy lehetséges több fényforrással (pontosabban a fényforrásokban lévő vezérlővel - LED szalagnál külső vezérlővel) összeilleszteni. Valamint arra is lehetőségünk van, hogy több fényforrást maximum 4 csoportba osszunk, így egyetlen ilyen kézi távirányítóval külön tudjuk szabályozni, hogy melyik csoport legyen felkapcsolva, lekapcsolva, melyik milyen fényerővel és színnel világítson. Ennek többnyire ott van jelentősége, ha egyébként is külön kapcsolnánk fel a lakásunkban bizonyos helyeken a fényeket. Ugyanakkor lehetőség van mindent egyszerre felkapcsolni és lekapcsolni, de a közös felkapcsoláskor úgy fognak világítani, ahogyan amelyik zónát lekapcsoláskor hagytuk.

Használat előtt a távirányítókat hozzá kell rendelni az általuk működtetni kívánt fényforrásokhoz, avagy vezérlőkhöz. Ez úgy történik, hogy amikor áram alá helyezzük a kezelni kívánt fényforrásokat az első felkapcsolódáskor azonnal benyomjuk azt az I-O felitatú páros gombot 3-szor az I jelnél, amelyikkel majd kapcsolni akarjuk az áram alá helyezett ledeket. Ekkor amelyik LED vezérlője vette a kérést a párosításra, az 3-szor felvillan, és már használható is a távirányító. Természetesen, ha újabb fényforrást szerünk be ehhez a távirányítóhoz és ehhez a zónához, akkor ugyanezt a műveletet megismételjük az új LED fényforrással is. Ha újabb távirányítót akarunk venni a meglévő mellé (akár fix fali, akár kézi), azaz ugyanazt a lámpacsoportot egy másik távirányítóval is szeretnénk kezelni, akkor ugyanezt a műveletet megismételjük az új távirányítóval és a kiválasztott LED lámpákkal. A kapcsolatot meg is lehet szüntetni, ha már máshol akarjuk használni a LED fényforrást, vagy a távirányítót, vagy másik zónába akarunk sorolni egyes LED-eket, akkor a már párosított LED-et áram alá helyezve ugyanúgy az első felkapcsolódáskor benyomjuk 5-ször ugyanazt a gombot, és ha eddig megvolt a kapcsolat a távirányító és a LED között, akkor bontja a kapcsolatot. Ezt a lámpa úgy jelzi, hogy kilencszer villan fel és utána a LED világít tovább, de már ezzel a távirányítóval nem tudjuk kezelni, csak ha újra párosítjuk.

Használata az alábbi ábra szerint lehetséges. Minden érintésre hangjelzést ad, és jelzőfénnyel is reagál a sikeres érintésre.

A gombok az alábbi ábra szerinti funkciókon kívül mást is tudnak még:

A négy zóna azt jeleti, hogy olyan, mintha 4 kapcsolónk lenne a falon, azaz 4 különböző lámpacsoportot tudunk kapcsolni és különféleképpen fényerőszabályozni, színt keverni. Ez nem csak azt jelenti hogy 4 vezérlőt tudunk a 4 zónához rendelni, hiszen egy zónához több vezérlőt is rendelhetünk.
Ezt az RGBCCT távirányítót nem csak akkor célszerű választani, ha RGBCCT vezérlőjű fényforrást kívánunk szabályozni.
Válassza, akkor is ha nem, vagy nem csak RGBCCT vezérlőjű fényforrást, hanem valamilyen más, de többféle 2.4G rendszerű, de 4-zónás vezérlőt akarunk használni és egy távirányítóról akarjuk elérni.

 

2m hosszú 20 Wattos, 4 zónás FUT092 RF távirányítós, 24V adapteres RGB LED szalag (120db 5050 SMD LED)

 

A szett tápellátását egy 36 Wattos DC24 Voltos adapter - (DC-Jack csatlakozós tápegység) biztosítja.
24 Volt egyenáramot igénylő LED-szalagokhoz és egyéb LED fényforrásokhoz, azok vezérlőihez való, kizárólag háztartási célra!

 

2m hosszú 20 Wattos, 4 zónás FUT092 RF távirányítós, 24V adapteres RGB LED szalag (120db 5050 SMD LED)

 

Telepítési utasítás!

 

2m hosszú 20 Wattos, 4 zónás FUT092 RF távirányítós, 24V adapteres RGB LED szalag (120db 5050 SMD LED)

A fent ismertetett 2m hosszú 20 Wattos, 4 zónás FUT092 RF távirányítós, 24V adapteres RGB LED szalag (120db 5050 SMD LED) termékkel leginkább releváns videó ajánlatunk: https://youtu.be/h9VXr7WegSA