
17720,- Ft/darab
Emos 5m 10 gömb piros-sárga-zöld-kék LED Party fényfüzér (fényforrás nem cserélhető)
Tápegységek bemutatása, összehasonlítása, alkalmazási példák.
Jó kérdés és nem teljesen alaptalan, de inkább egy félreértelmezett, leegyszerűsített gondolatmenet rejlik mögötte.
Mondhatnánk, hogy igen, de nem úgy, persze a gondolatmenetnek van némi műszaki alapja. A hatásfok növelése érdekében sok LED-meghajtó kapcsolóüzemű technológiát (pl. PWM vagy egyéb kapcsolt módokat) használ, és ennek valóban van néhány előnye:
Tényleg azért vibrálnak a LED-ek, mert így nagyobb fényáramot lehet velük elérni? bővebben…
Bizonyos (olcsóbb-elektronikájú) LED lámpák esetében van olyan, hogy kamerával észlelhető finom sűrű csíkozódás. És persze vannak még durvább csíkozódásúak is, amiből arra következtetek, hogy ezeknél mintha csak egy Graetz-híd után egy áramkorlátozó ellenállással beállították a teljesítményt és kész. Persze vannak olyan retrofit lámpák, pl. a G9-es, ahol nincs is lehetőség komolyabb elektronikát elrejteni.
A LED lámpák esetében a csíkozódás vagy villódzás – ha van, akkor a forrása valóban a LED meghajtó elektronika kialakításából adódik.
Igen, de ez nem abszolút szabály, mert léteznek olyan CC (konstans áramú) LED driverek is, amelyek PWM-alapú dimmelést használnak, főleg az olcsóbb vagy kompatibilitási szempontok miatt tervezett modellek.
Vannak hibrid megoldások is, amelyek az AM és PWM kombinációját alkalmazzák, különösen alacsony fényerőszinteken, hogy elkerüljék a színhőmérséklet eltolódást (ez CC LED-eknél előfordulhat kis áram mellett).
Bár egy jó minőségű CC (constant current) LED driver általában stabil, villogásmentes fényt biztosít, mégis előfordulhatnak bizonyos esetek, amikor villódzást vagy hunyorgást tapasztalunk. Ez nem minden esetben kizárólag a driver hibája, hanem több tényező együttállásának eredménye lehet. Nézzük meg ezeket!
Szó szerint kissé furcsa: „100%-os teljes terhelési égetési teszt” lenne, de szebben hangzik úgy, hogy „100%-os kiterheléses tesztelés”* – ez egy minőségbiztosítási eljárás, amely során a tápegységet meghatározott ideig a névleges maximális terhelésén működtetik. A cél az, hogy szimulálják az intenzív használati körülményeket, és ellenőrizzék, hogy a tápegység megbízhatóan működik-e ilyen terhelés mellett is.
Mit jelent a tápegységek „100% full load burn-in test” megnevezése? bővebben…
Az IP68-as tápegységek esetében a „potting process” egy gyártási eljárást jelent, amely során a tápegység elektronikus alkatrészeit egy speciális anyaggal (általában műgyantával, szilikonnal vagy epoxival) teljesen beöntik vagy bevonják. Ennek célja, hogy növelje a tápegység ellenálló képességét a külső környezeti hatásokkal szemben.
A cikk végén olvasd el, hogy konkrétan mit ígér a Hyrite potting process eljárása!
Mit jelenthet az IP67-es vagy IP68-as tápegységek esetében a „potting process”? bővebben…
Röviden: a „Star-Link” rugalmasság alatt azt értik a tápegységeknél, hogy párhuzamosan több táp is beköthető egy rendszerbe, így ezekkel nagyobb rendszerek esetén szórtan jobban tudjuk biztosítani az egyenletes törpefeszültségű tápellátást.
Néz meg a cikk végén, hogy amit ígér a Hyrite tápegységek esetében Star-link rugalmasság
Mit jelenthet a tápegységek esetében a „Star-Link” rugalmasság? bővebben…
A LED szalagok biztonságos és megbízható működtetéséhez elengedhetetlen a megfelelő tápegység kiválasztása, különös tekintettel a túláramvédelemre. A helytelen védelem nemcsak a tápegység élettartamát csökkentheti, hanem a LED szalagok meghibásodásához is vezethet. Ebben a posztban bemutatjuk a legfontosabb túláramvédelmi technológiákat, külön figyelmet fordítva a LED szalagok szempontjából releváns megoldásokra.
A tápegységek túláramvédelmi módozatai: a konstans áramkorlátozás és a visszahajló áramkorlátozás jelleggörbéi
A tápegységek túláramvédelmi módozatai LED szalagokhoz bővebben…