"vezérlők" kategória bejegyzések:

Különböző vezérlők, vezérlési módok bemutatása.

A Miboxer és a ZigBee rendszerek összehasonlítása

Az okosvilágítás piacán ma már számos technológia áll rendelkezésünkre, hogy otthonunkat kényelmesebben, energiatakarékosabban és rugalmasabban irányítsuk. Két népszerű megoldás a Miboxer 2.4G (korábban Mi-Light) és a Zigbee alapú rendszerek, amelyek sok hasonlóságot, de ugyanakkor fontos különbségeket is mutatnak. Ebben a bejegyzésben több kérdéskört is tárgyalunk, hogy eldönthesd a számodra legmegfelelőbb megoldást.

.

Miboxer és Zigbee rendszerek

A Miboxer (korábban Mi-Light) 2.4G rendszere sok hasonlóságot mutat a Zigbee rendszerrel, főleg a hálózati kommunikáció logikájában és a jeltovábbító funkciók terén.

A Miboxer 2.4G és Zigbee – a két okosotthon rendszer összehasonlításának főbb kérdései:

A Miboxer és a ZigBee rendszerek összehasonlítása bővebben…

Tuya vagy ZigBee rendszert válasszak az okos otthonom alapjának? – Rossz a kérdés

Rossz a kérdés, mert ez olyan, mintha azt kérdenéd tőlem, hogy halászlét egyek ebédre, vagy kanállal egyem a halászlevet? Ha szereted, nem a két részmondat között kell választanod, hanem mind a kettőre igen a válaszom.

.

(Recraft fantáziarajz)

De nézzük meg részleteiben, az alábbi kérdésekre kaphatsz választ:

Kattints a kérdésekre, hogy a válaszra ugorhass!

  1. Tuya vagy Zigbee okos rendszert építsek ki a lakásban?

    – ennek nincs így értelme, mert nem alternatívái egymásnak. Ismerd meg ezek ezek lényegét. Hiszen a Tuya az egy mobil alkalmazás ami képes többféle „rádiófrekvenciás rendszer” működtetésére, hiszen a Zigbee képes eszközeim mindegyike Tuya alkalmazáson keresztül kezelhető.

  2. Tuyán kívül vannak más alkalmazások Zigbee-hez?

    – és itt most nem a Smart Life, V-TAC, Miboxer, Blitzwolf, Emos Go Smart, stb. alteregókra gondolva.

  3. Mesh hálózatoknál, mint amilyen a ZigBee is. Pozitívum, hogy könnyen bővíthető új eszközökkel, mivel ezek automatikusan integrálódnak a hálózatba, és segíthetik a hálózat terjedését.
    Ugye azért jól gondolom, hogy például …

    ha két szomszédos lakásban vannak ZigBee eszközök, akkor azok nem fogják egymást automatikusan segíteni a hálózati kommunikációban?

  4. Egy ZigBee eszköz nem tartozhat két Zigbee gateway hálózatába egyszerre és nem lehet két PAN ID-je és kétbiztonsági kulcsa?

Tuya vagy ZigBee rendszert válasszak az okos otthonom alapjának? – Rossz a kérdés bővebben…

A Mesh hálózat működése: ZigBee és Z-Wave protokoll – de milyen a Miboxer hálózata?

A Mesh hálózat egy hálós hálózat, tehát egy olyan hálózati struktúra, amelyben az eszközök közvetlenül kapcsolódnak egymáshoz, így lehetővé téve az adatok több útvonalon történő továbbítását. Ez a hálózat típus kifejezetten hasznos az okosotthon-technológiákban, például a ZigBee és a Z-Wave protokollokban, mivel javítja a hálózat lefedettségét és megbízhatóságát.

.

(Recraft fantáziarajz)

A posztban az alábbi főbb kérdésekre keressük a választ:

A Mesh hálózat működése: ZigBee és Z-Wave protokoll – de milyen a Miboxer hálózata? bővebben…

Tuya alkalmazással működő Miboxer WL-Box2 gateway kipróbálása RGBCCT LED spottal, körtével és egy RGBW LED szalaggal

Készítettem egy videót, amiben egy Miboxer RGBCCT spotot, körtét RGBW LED szalagot (vezérlőt) párosítok egy távirányítóhoz és egy Miboxer WL-Box2 átjáróhoz, valamint megnézem, hogyan használhatjuk Tuya Smart alkalmazásokon keresztül.

.

Ez a poszt azoknak segítség akik a írott szöveget jobban szeretik, mint a mozgóképet.

Tuya alkalmazással működő Miboxer WL-Box2 gateway kipróbálása RGBCCT LED spottal, körtével és egy RGBW LED szalaggal bővebben…

Material Button, a rejtett érintőkapcsoló család

A „More than a Button” rejtett érintőkapcsoló család 100%-ban magyar fejlesztésű és gyártású termék.
Amennyiben szeretné otthonát modernizálni, szebbé, letisztultabbá és biztonságosabbá tenni, úgy az MB (MATERIAL BUTTON) a tökéletes választás!

.

Bármilyen (nem vezető) burkolóanyag mögé elhelyezhető és tökéletesen helyettesíti a hagyományos kapcsolókat. Stabil működést biztosít minden olyan elektromos eszköznek, amellyel összeköttetésben áll. Akár 30 mm vastagságon keresztül is kifogástalanul működik, 100%-ban vízálló, és jellegéből fakadóan tökéletesen rongálás biztos.

.

A falba építve, elrejtve, lényegében láthatatlanul teszi lehetővé bármely egyenáramú 12 Volt feszültségű elektromos eszköz működtetését, úgy mint: lámpa; LED-szalag; redőny; jelzőcsengő; stb.
Az érintőgomb előoldala -a fémeken kívül – bevonható bármely szigetelő anyaggal (üveg, márvány, fa, műanyag, bőr, gránit, beton, tégla, csempe, gipszkarton, bútorlap, tapéta), így tökéletesen beleolvad a környezetébe, esztétikusan észrevehetetlenné válik.

Material Button, a rejtett érintőkapcsoló család bővebben…

230 Voltos LED világítás fényerőszabályzási lehetőségei – Elmark 2.4G rádiófrekvenciás dimmerekkel

A 12 Voltos LED világítás (főképp a LED szalagok) esetében ma már természetes, hogy számtalan módon tudunk fényerő-szabályozni. Távirányítóval, fali kapcsolóval, fali dimmerrel, okos telefonnal, stb.
 
Az Elmark dimmerei és kiegészítői ugyanezeket a lehetőségeket tudják biztosítani, csak éppen 230 Voltos fényforrások használatával.
 
Az alábbi ábra nem elijesztési szándékkal készült, hanem csak a lehetőségek összesűrítése egyetlen egyetlen ábrába. Azaz a 230 Voltos LED lámpák fényerőszabályzási lehetőségeinek halmaza, melyek az – S1-B, S1-T, S1-K AC Triac RF dimmerek kezelési opciói:

.

Tény, hogy a LED fényforrások közül igen kis arányt képviselnek a fényerőszabályozható (dimmelhető) termékek. Banális, de csak azok a 230 Voltos LED-ek fényerő-szabályozhatóak, amelyekre ez rá is van írva. Az Elmark dimmer rendszere nem ruház fel újabb képességekkel egy LED-et. Ugyanazok a LED-ek használhatóak az Elmark rendszereivel is, amelyek egyébként a közönséges (fázishasításos) fali fényerőszabályzókkal is működnek, csak kezelési, kényelmi többlet lehetőségeket biztosítanak, úgy mint:
230 Voltos LED világítás fényerőszabályzási lehetőségei – Elmark 2.4G rádiófrekvenciás dimmerekkel bővebben…

Másik falon jobb lenne a kapcsoló, de ott még vezeték sincs? – 2. rész

Az előző részben a V-TAC megoldásai szerepeltek. Most pedig az Elmark termékei.
 
Mindkét márkánál a lényeg arról szól, hogy olyan fali kapcsolókról van szó, mely kapcsolókhoz nem kell oda vezetni az áramot, így bármelyik falra felszerelhetőek és 230 Voltos termékeket kapcsolhatunk vele. Hiszen a törpefeszültségű, úgynevezett fali távirányítók korábban jelentek meg ezeknél, annak ellenére, hogy sokan azokról sem tudnak, már kevésbé számítanak újdonságnak mint ezek.

.

Az Elmark termékek lényege, hogy egy-, kettő- és háromkörös kapcsolóik is vannak, illetve olyan kétkörös, aminek a vezérlője (reléje) E27-es foglalatú adapterbe van szerelve.
Talán ez utóbbi megoldás a legkényelmesebb, azok számára, akik utólagosan akarnak ilyen megoldást.
 

Nézzük részletesen:

 
Másik falon jobb lenne a kapcsoló, de ott még vezeték sincs? – 2. rész bővebben…

Másik falon jobb lenne a kapcsoló, de ott még vezeték sincs? – nem is kell, megoldható!

Van az úgy, hogy utólag, használat közben jövünk rá, hogy a falon rossza helyen van a kapcsoló. Át tennénk egy másik falra, de akkor oda kellene vezetni az áramot. Vagy vésni kell a falat, ami kosszal jár, vagy kábelcsatornában odavezetve, nem biztos, hogy szép látvány.
 
Erre megoldás a vezeték nélküli kapcsoló.

.

A kapcsoló keretet felcsavarozzuk a fal felületére és a csomaghoz adott kétoldalas ragasztóval a kapcsoló elemet beleragasztjuk a keretbe. Máris van egy kapcsolónk – de hogyan fog működni?
Másik falon jobb lenne a kapcsoló, de ott még vezeték sincs? – nem is kell, megoldható! bővebben…

.
^
^